Каталог товарів
Клієнту
Мова:
Валюта:
0 (800) 330 698
Наша адреса
Україна, м Київ, вул. Крамського Івана, 14/34
Телефони
Графік роботи
  • пн-чт: 9:00-18:00
  • пт: 9:00-17:00
  • сб-нд: вихідні
E-mail
Ми в соцмережах
Перейти до контактів
0 0
Каталог
Головна
Закладки
0
Порівняти
0
Контакти

Гідроудар в системі водопостачання

Гідроудар в системі водопостачання

Гідроудар - це короткий стрибок тиску води в системі. Він виникає, при зіткненні потоку води з якою-небудь перешкодою. Прикладом таких випадків можуть служити: раптова зупинка насоса, різке перекриття запірної арматури і т.д.

Зіткнувшись з перешкодою, потік продовжує рухатися з тією ж швидкістю. Перші шари води ущільнюються, при надходженні наступних. Шари постійно нагнітаються, тиск швидко зростає - рідина шукає спосіб скинути свою частину для розрядки.

Багато хто не надають цьому явищу належної уваги. Зауважимо, що, при регулярному гідроударі, система втрачає свою продуктивність і термін її експлуатації помітно скорочується, а з'являються тріщини і розколи в системі опалення приводять до її пошкодження.

Цьому негативному процесу передують стуки, клацання, сторонній шум у вигляді «гарчання» води в трубах. Наслідки можуть бути дуже різними - аж до прориву.

При таких аварійних ситуаціях, порушується герметичність трубопроводів і руйнуються опалювальні прилади, відбувається затоплення приміщень з пошкодженням меблів, є серйозні побоювання отримати термічні опіки, якщо розрив стався в системі теплопостачання.

За даними статистики, 60% аварій трубопроводу виникає через гідроудар. Найчастіше, до цього схильні старі зношені труби, покрилися корозією.

Великі проблеми виникають, при облаштуванні «теплої підлоги» в трубопроводах великої довжини. Адже в контурі постійно циркулює вода, нагріта до певної температури.

Ступінь пошкодження залежить від місця виникнення перешкоди. Якщо на початку - величина підвищеного тиску буде невеликою, якщо в кінці - набагато вище.

Дуже часто цей ефект може відбуватися через труби різних діаметрів, прокладених для опалювальної системи. Для захисту її оснащують спеціальним клапаном - термостатом.

Фактори, що призводять до гідроударів

  • Вихід з ладу або перебої в роботі циркуляційного насоса.
  • Наявність повітря в замкнутому контурі системи.
  • Перебої з подачею електроенергії.
  • Раптове перекриття запірної арматури.

Поступове перекриття системи - основна вимога, при запуску і відключення систем трубопроводів, прописане в нормативних документах.