Каталог товарів
Клієнту
Мова:
Валюта:
0 (800) 330 698
Наша адреса
Україна, м Київ, вул. Крамського Івана, 14/34
Телефони
Графік роботи
  • пн-чт: 9:00-18:00
  • пт: 9:00-17:00
  • сб-нд: вихідні
E-mail
Ми в соцмережах
Перейти до контактів
0 0
Каталог
Головна
Закладки
0
Порівняти
0
Контакти

Опріснення морської води, методи очищення

Опріснення морської води, методи очищення

Дефіцит прісної води - феномен, знайомий людству здавна. Історії відомий не один факт відсутності питної води, яка спричинила  кризу і соціальні біди. У міру розвитку цивілізації збільшуються масштаби  вододефіциту і соціальних катастроф. Не що інше, як водний дефіцит, викликаний наслідками повторного засолення грунту, є причиною загибелі багатьох цивілізацій. Сьогодні ж за словами вчених, суспільство стоїть на порозі отримання прісної води з акваторій морів, океанів, заток і бухт. Багато країн світу вже зіткнулися з проблемою браку прісної води. Тому, опріснення морської води - один із кроків вирішення  задачі.

Опріснення морської води - видалення з води розчинених у ній солей, щоб зробити її придатною для пиття або для використання в технічних цілях. Вміст солей в морській воді становить 3,5%, а в питній - 0,05%.

Процес очищення опріснення води складний і трудомісткий. Вміст у ній мікроорганізмів, концентрованих хімічних сполук найчастіше перевищує показники прісної неочищеної води, тому перед опрісненням, морська вода повинна пройти попередню очистку з метою видалення каламутності і кольоровості. Для цього застосовуються напірні або безнапірні освітлювачі, також можливе застосування мембранних фільтрів. Застосування попередньої фільтрації дозволяє знизити навантаження з фільтрів «опріснювачів», тим самим продовжити їх термін служби і знизити експлуатаційні показники.

Відмінністю є те, що морська вода піддатлива до очищення, завдяки тим методам, які застосовуються для її очищення. Досить поширеним є метод дистиляції.

Цей спосіб заснований на закипанні і паротворенні. Морську воду нагрівають до утворення пари, яка вилучається і охолоджується, як наслідок - вода придатна до вживання. Величезним недоліком цього методу є залишковий соляний розчин високої концентрації. Але для того, щоб він не приводив в непридатність трубопровід і сам дистиллятор, використовують багатокамерні дистилятори, і частково опріснену воду з соляним розчином скидають в море. Дуже важливим моментом є очищення морської води перед і після методу дистиляції.

Наступним методом опріснення морської води можна назвати - метод зворотного осмосу. Очищення води та опріснення відбувається за допомогою мембрани, проникною для води, але непроникною для солей та інших домішок, розчинених в морській воді, за допомогою системи водоочищення та водопідготовки. Основний недолік цього методу - мала кількість очищеної опрісненої води. Це можна пояснити: на виході вода вийде опріснена в тому випадку, якщо морську подати на мембрану під тиском, при цьому солі залишивши на інверсійній стороні мембрани. Це тиск називається осмотичним, він не повинен перевищувати допустимі норми, в іншому випадку може статися розрив мембрани або просочування солей, розчинених у морській воді.

Поряд з перерахованими вище методами опріснення морської води, слід зазначити метод заморозки - перетворення морської води в лід, без попадання розчинених в ній солей і метод електродіаліз, при якому вода проходить через камеру з електродами, приводячи катіони і аніони до розподілу на відповідних електродах. Головна перевага цього методу полягає в процесі використання хімічно і термічно стійких мембран, тим самим даючи можливість проводити опріснення при високих температурах.

Водоочищення опріснення води, не відрізняється від процесу фільтрації та очищення звичайної води, взятої з відкритої прісної водойми. Не залежно від методу очищення морської води, опріснена вода потребує застосування хімічних реагентів для зберігання підготовленої води в резервуарах, а також для транспортування її споживачеві. Залежно від технологічних процесів і застосовуваних хімічних реагентів, додатково можуть встановлюватися механічні або сорбційні фільтри.

На сьогоднішній день, опріснення морської води - це одночасно актуальна проблема й дорогий метод отримання чистої води, для застосування в індустрії й побуті.